Sprzedaż mieszkań

Chcesz sprzedać mieszkanie? Długo poczekasz na finalizację transakcji. W Polsce rynek nieruchomości pomimo panującego kryzysu ma się nie najgorzej. Niestety choć nieruchomości nie stoją w miejscu, ruch na rynku nie jest wcale płynny. W samej Warszawie zanim sprzedający znajdzie kupca musi długo się na czekać, czasem nawet dłużej niż rok.

Nie jest to oczywiście norma. Zdarzają się miesiące lepsze i gorsze. Ludzie kupują mieszkania, ale nie wszystkie i z rozwagą. Lokale duże nie cieszą się popularnością. Zupełnie inaczej jest, kiedy chcemy sprzedać kawalerkę lub mieszkanie dwupokojowe. Możemy liczyć na zbyt w ciągu pół roku. Faktem jest, że mimo wszystko to ludzie chcą pozbyć się mieszkań, a nie je kupować, co więcej chętnych do kupna nie brakuje, ale na małe mieszkania. Apartamenty wciąż są jedynie wynajmowane przez mieszkańców większych miast, którzy zarabiają więcej niż przeciętny Polak.

Kryzys również rozszerzył możliwości negocjowania cen, jednak nawet ustępstwa na jakie idą sprzedający nie zachęcają kupujących do wydawania pieniędzy. Powodem może być też brak realnych funduszy i coraz większe trudności w zaciąganiu kredytów hipotecznych. Wszystko to powoduje liczne opóźnienia.