Popularność nieruchomości

Tak duża ilość ogłoszeń dotyczących sprzedaży czy wynajmu nieruchomości wskazuje na to, że stanowią one obecnie niezwykle interesujący i popularny przedmiot transakcji. Istnieją nawet firmy specjalizujące się w obrocie nieruchomościami, wyszukiwaniu ich czy też przygotowywaniu do sprzedaży poprzez pomoc właścicielom w przygotowaniu wszystkich niezbędnych formalności.
Ogłoszenia pojawiają się w różnych mediach: w internecie, w prasie ogólnej i lokalnej, w radiu i czasem również w telewizji (telegazeta). Bywają "świeże" tylko przez krótkie chwile. Często wykonujemy telefon tylko po to, by dowiedzieć się o tym, iż dana nieruchomość już ma nowego właściciela czy też najemcę.
Są sezony, w których nieruchomości "schodzą" znacznie szybciej, na przykład pod koniec lata można zauważyć zwiększone zainteresowanie wynajmem mieszkań położonych w centrum miast – wynajmują je studenci i uczniowie. Na wiosnę wzrasta dość często zainteresowanie mieszkaniami dla rodzin szukających własnego lokum. Popularność wynika też z faktu położenia nieruchomości, te w miejscowościach turystycznych mają większy zbyt niż te, które powstają w miastach pozbawionych atrakcji dla przyjezdnych. Stan i rozmiary, np. w przypadku mieszkań, są również wyznacznikiem godnym wspomnienia.