Nieruchomości magazynowe

Zastój na rynku nieruchomości obejmuje również grunty i budynki magazynowe, które coraz częściej są wystawiane na sprzedaż lub pod wynajem. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież cały rynek nieruchomości drastycznie zwolnił. Jednak w tym sektorze nieruchomości jest o wiele więcej niż chętnych by je kupić.

O tak niskim popycie nie śniło się nikomu. Jednak sam fakt, że wystawiają teraz zarówno osoby prywatne, jak i deweloperzy sprawił, ze już zaczęto spekulowano drastycznych spadkach cen. Nie muszą się martwić ci, którzy magazyny lub ziemie pod budowę takich magazynów maja w atrakcyjnej dla wielkich korporacji lokalizacji. Konkretnie chodzi tu o miejsca z dobrymi węzłami komunikacyjnymi oraz na obrzeżach największych miast Polski. Choć raczej nie zarobią na nich więcej w związku z ogólną unifikacją cen w tym obszarze, to przynajmniej mają pewność, że daną nieruchomość uda im się w krótkim czasie sprzedać lub wynająć.

Duże znaczenie poza lokalizacją ma też dobre przygotowanie nieruchomości pod kątem prawnym, a także planistycznym oraz infrastrukturalnym. Są to zaraz po lokalizacji najważniejsze atuty dobrej działki magazynowej czy też samego magazynu. Sprzedający musi się z tym liczyć inaczej szybko nie znajdzie kupca, a tym bardziej najemcy.