Czy zakup nieruchomości jest obecnie najlepszą inwestycją?

Czy zakup nieruchomości jest obecnie najlepszą inwestycją? Ekonomia nam podpowiada, że tak. W dobie kryzysu, gdy banki nie oferują atrakcyjnie oprocentowanych lokat, zakup nieruchomości jest inwestycją, która na pewno się zwróci. Najlepszy jest zakup małego mieszkania pod wynajem. Zawsze są z tego dodatkowe pieniądze, a mieszkanie w każdej chwili można sprzedać i to najczęściej z zyskiem.
Gdzie się opłaca zakup mieszkania pod inwestycję? Mieszkania pod inwestycję kupują najczęściej bogatsi mieszkańcy dużych miast, miast w których są uczelnie wyższe. Takie mieszkanie powinno znajdować się blisko centrum z dogodnym dojazdem komunikacja miejską lub blisko uczelni wyższych. Studenci zawsze będą chcieli taki lokal wynająć.
Opłaca się więc kupić mieszkanie będące kawalerką albo dwupokojowe maksymalnie do 60 m2 powierzchni. Wynajem takiego mieszkania waha się od 1000 zł do 2500 zł. Cena wynajmu zależy przede wszystkim od wielkości lokalu oraz jego lokalizacji i udogodnień takich jak telewizja kablowa, dostęp do internetu i tym podobne.
Mieszkanie można podnająć również konkretnej firmie, która potrzebuje takie lokale dla pracowników, którzy przyjeżdżają na przykład do centrali na szkolenia. Koszt hotelu jest o wiele wyższy niż miesięczne opłaty związane z wynajęciem mieszkania czy domu. Zawsze to też podnosi prestiż samej organizacji, która zapewnia apartament swoim pracownikom. Jest to ciekawe rozwiązanie.

Dodaj komentarz